Notice: Undefined index: bws-techgroup in /home/rz015300/www_root/function.php on line 145

Notice: Undefined index: bws-techgroup in /home/rz015300/www_root/function.php on line 89
ELASTIC, s.r.o.
 

hliníkové dvere a okná

Základné vzory vchodových dverí

Katalóg dverných výplní PERITO

-Farba, vzor dverí, typ kovania (kľučka, guľa, madlo), typ skla (číre, dubová kôra, mliečne, zrkadlové),
prevedenie (ľavé/pravé, so svetlíkom/bez svetlíka), typ zámku (jednobodový, bezpečnostný trojbodový, elektrozámok,...)
a rôzne iné doplnky (napríklad samozatvárač), sú voliteľné možnosti.
Radi Vám pomôžeme s výberom a vypracujeme cenovú ponuku.

 

Ponúkame hliníkové systémy od spoločnosti Aluprof:

Izolačné systémy: okná, dvere  - MB70, MB79N, MB86

Interiérové systémy: okná, dvere, výdajné okienka - MB45

HS portal: zdvižno-posuvné dvere MB77HS

Protipožiarne konštrukcie: interiérové a exteriérové systémy MB78 EI, MB86 EI, (trieda EI podľa požiadavky a typu konštrukcie)

Špeciálne konštrukcie: Fasádne systémy, FOLDLINE zhřnovacie dvere a rôzne iné podľa Vašich požiadaviek

 


- HLINÍKOVÉ VCHODOVÉ DVERE A HLINÍKOVÉ OKNÁ MB-70

MB 70 okno
MB 70 dvereMB 70 dvere


MB-70 je moderný hliníkový systém slúžiaci k uskutočňovaniu vonkajších stavieb s požiadavkami na tepelnú a akustickú izoláciu napr. rôzné typy okien, dverí, vitrín a priestorových konštrukcií.

Profily tohto systému sú trojkomorové. Konstrukčná hĺbka profilov okna je: 70 mm (rám), 79 mm (krídlo) a pri dverách: 70 mm (rám) a 70 mm (krídlo). Takto zvolené hĺbky profilov rámu a krídla dávajú efekt jednej plochy z vonkajšej strany po zatvorení - v prípade okna, a tiež efekt licovania povrchov krídel a rámov - v prípade dverí. Tento tvar profilov dovoľuje získať elegantné a pevné konštrukcie dverí a okien.

Systém MB-70 je charakterizovaný veľmi nízkou hodnotou súčiniteľu prestupu tepla U vďaka použitia špeciálnych teplotnych mostov a tesnení. Toto má veľký význam v dobe rastúcich požiadaviek na hospodárenie s energiou a ochranu životného prostredia. Súčiniteľ U pre konštrukcie systému MB-70 sú dané v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve. V systéme sú použité profilované tepelné mosty v tvare „omega" so šírkou 34 (okna) a 24 (dvere) mm z polyamidu zpevneného skleným vláknom. Ponúkaný tvar vložiek zvyšuje tuhosť profilov v porovnaní s plochými mostami a uľahčuje odvodnenie profilov a zabezpečuje vhodnú tepelnú izoláciu za každého počasia. Tepelné mosty použité v oknách majú dodatečné utesnenie na spoji profilov a mostu, a výstupky deliace komoru mostu na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi. Tesnosť je zabezpečená použitím špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM, ktorý nepodlieha stárnutiu ani pri dlhoročnom používaní a má veľmi dobré tepelné izolačné vlastnosti.

 


- HLINÍKOVÉ VCHODOVÉ DVERE A HLINÍKOVÉ OKNÁ    MB-70HI (zateplené)

MB 70 HI oknoMB 70 HI dvereMB 70 HI dvere

 

Jedná sa o profilovú radu MB70 so zateplenými dištančnými komorami pomocou špeciálnych izolačných vložiek s len malým cenovým navýšením oproti bežnému profilu MB70.

Zmenšenie tepelného prestupu dverí už od Ud = 1,1 W/m2K , v závislosti od prevedenia.

Vhodné ku kombinácii vchodových dverí MB70 HI s okenným profilom REHAU - SYNEGO a SPECTRUM PRESTIGE 86.

 


- HLINÍKOVÉ PROTIPOŽIARNE DVERE A OKNÁ    MB-78EI

MB-78EI dvereMB-78EI dvere


Systém protipožiarných stien MB-78EI slúži k výrobe vnútorných alebo vonkajších protipožiarných stien s jedno- alebo dvojkrídlovými dvermi triedy požiarnosti odolnosti EI15, EI30, EI45 alebo EI60 podľe normy PN-B-02851-1 a PN-E 13501-2. Tento systém je do veľkej miery kompatibilný so štandardnými okenno-dvernými systémami firmy ALUPROF S.A. - majú spoločné profily, detaily, kovanie a opracovanie,...)

Konštrukcia systému MB-78EI se opiera o hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom. Konštrukčná hĺbka profilov je 78 mm. Profily sú charakteristické nízkou hodnotou súčiniteľu prestupu tepla U vďaka použitiu špeciálnych profilovaných tepelných mostov so šírkou 34 mm.

Systém umožňuje zasklenie všetkými typmi ohňuvzdornými sklami zodpovedajúcich tried (hrúbka výplne od 6 do 49 mm).

 


- INTERIÉROVÉ HLINÍKOVÉ DVERE A OKNÁ  MB45

MB 45 oknoMB 45 dvereMB 45 dvere


MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci na výrobu konštrukcií bez požiadaviek na tepelnú izoláciu a to ako pre interiérové, tak aj exteriérové použitie napr. rôzne typy priečok, posuvné dvere ovládané ručne aj automaticky,vitríny, výkladné skrine a ostatné priestorové konštrukcie.

Systém najčastejšie využívame pre zádveria do bytových domov, rodinných domov, do výrobných hál a iných priestorov kde nie je požiadavka na tepelnú izoláciu.

Konstrukčná hĺbka profilu okna je: 45 mm (rám), 54 mm (krídlo) a pri dverách: 45 mm a 45 mm. Výsledkom tejto hĺbky je efekt jednoliatého povrchu z vonkajšej  strany po zavretí - v prípade okna tiež efekt licovaného povrchu krídel a rámu - v prípade dverí. Týmto tvarom profilov sú konštrukcie dverí a okien elegantné a odolné.

Tesnosť zaisťuje špeciálne tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM, ktorý zaručuje odolnosť proti stárnutiu aj pri dlhoročnom používaní.

Charakteristickou vlastnosťou systémov je jeho úzké spojenie s okennými a dvernými systémami  MB-60 a MB 70. Univerzálnosť a atraktivitu systému dodatočne zvätšuje možnosť voľby medzi niekoľkými variantami riešení v prípade rôzných konstrukčných detailov, napr. spodné utesnenie krídla dverí, utesnenie posuvných dverí, tvar zasklievacích líšt, tvar a výška dverných prahov.

Systém dovoľuje použtie izolačných dvojskiel s hrúbkou od 2 mm do 34 mm v krídlach okien a s hrúbkou od 2 mm do 25 mm v pevných oknách a dverných krídlach.

© 2014 Elastic s.r.o Všetky práva vyhradené.programming: BITnet